NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Тонът на времето Д-р Калина Томова е единственото българско участие на международната музикална конференция в Гранада
2789
Тонът на времето

Д-р Калина Томова е единственото българско участие на международната музикална конференция в Гранада

Д-р Калина Томова е единственото българско участие на Международната конференция за средновековна и ренесансова музика (известна още като MedRen) от 6 до 9 юли в Гранада, Испания. Това съобщи младият музиколог, която през май защити дисертацията си в Института за изследване на изкуствата към БАН, а вчера изнесе доклад за специфичния английски жанр carol, процъфтяващ през XV век в Англия. MedRen е най-големият форум в света, посветен на старинната музика, като събитието всяка година се провежда на различно място и представлява кулминация в световния музикологичен календар. Тази година в Гранада са пристигнали 400 учени – участници и слушатели – от десетки университети и академии по изкуствата от цял свят

| 09 Юли 2024, 12:14 ч.
Д-р Калина Томова е единственото българско участие на международната музикална конференция в Гранада
Д-р Калина Томова е единственото българско участие на международната музикална конференция в Гранада
Снимка © К. Томова

Д-р Калина Томова е единственото българско участие на Международната конференция за средновековна и ренесансова музика (известна още като MedRen) от 6 до 9 юли в Гранада, Испания. Това съобщи младият музиколог, която през май защити дисертацията си в Института за изследване на изкуствата към БАН, а вчера изнесе доклад за специфичния английски жанр carol, процъфтяващ през XV век в Англия.

Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“.

Неговата живописна колекция носи името „Знак от небето“, което по думите му е свързано с добрата вест, получена от Дева Мария, че ще роди Божия син.

„Аз съм един от малкото художници, които, без да си го поставят като задача и да се отклоняват от стила си, рисува религиозни картини и те могат да бъдат поставени и в храм“, каза авторът.

Той обясни, че много от значимите неща в живота на артистите стават по инстинкт, също като влюбването. „Така се получава и с най-важните ни решения, те са свързани с вътрешната необходимост. Художникът е синоним на свобода, несвободен човек не може да бъде сериозен художник“, сподели вижданията си Караджов. 

Според него и картините намират своите зрители ка

Националната опера и балет на Република Северна Македония представи „Набуко“ от Джузепе Верди в Софийската опера и балет тази вечер.

Спектакълът започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите днес български летци.

Постановката на „Набуко“ е на италиански екип. Режисьор е Ренато Бонаюто, сценограф – Флавио Арбети, костюми – Артемио Кабаси. В главните роли бяха Марян Йованоски – Набуко, Злата Тошевска – Абигаиле, Николина Яневска – Фенена, Зоран Сотиров – Исмаел, Игор Дурловски – Захария. Диригент беше Бисера Чадловска.

Спектакълът беше гледан от президента на Република Северна Македония (РСМ) Гордана Силяновска-Давкова, служебният министър на културата на България Найден Тодоров, министърът на културата на РСМ Зоран Лютков, външният министър на югозападната ни съседка Тимчо Муцунски.

Изложба-базар на ръчно изработени изделия е подредена в Регионалната библиотека (РБ) „Петър Стъпов“ в Търговище. Тя посреща посетителите още на входа на културната институция, като им предлага разнообразие от изделия за декорация или такива с домашна приложимост.

Подобен базар под надслов „Хубави неща“ се организира за поредна година в библиотеката в Търговище, като поводът винаги е Денят на занаятите. Участници са творци от региона, които влагат умения, старание и въображение в изработката на своите изделия. Тази година свои щандове са подредили екипът и потребителите на Комплекса за психично-здравни грижи в общността (КПЗГО) от търговищкия квартал Бряг и Ивелина Кънчева.

Традиционно КПЗГО представят пред търговищенци разнообразие от плетени и шити играчки, керемиди за декорация, несесери, картини, бижута. „Дрехи“ за книги и чаши от плат, както и богат асортимент от п

Певицата Тейлър Суифт ще закрие европейската част от турнето си Eras с пет концерта на стадион "Уембли" в Лондон, предаде ДПА.

Това се случва, след като 34-годишната американска звезда отдаде почит на жертвите на нападението в Саутпорт миналия месец, при което три момичета загинаха след нападение с нож във ваканционен клуб, посветен на певицата.

През пролетта и лятото Суифт обикаляше пълните стадиони на Стария континент, докато в началото на месеца трите й концерта във Виена не бяха отменени заради предполагаем заговор, припомня ДПА.

Концертите на певицата на "Уембли" ще са първите след това. Тя се качва на сцената на 15, 16, 17, 19 и 20 август.

По-рано този месец кметът на Лондон Садик Хан заяви пред Скай нюз, че британската столица "ще продължи" да бъде домакин на концертите на Суифт.

"Имаме огромен опит в полицейската охрана на таки

Цигуларят Димитър Иванов ще бъде водещата творческа фигура – солист и диригент, във вечер, на която ще дебютират и двамата носители на голямата награда от третото издание на конкурса за млади инструменталисти „Кантус фирмус“ – Тодор Иванов (виолончело) –  на 21 години, и Божидар Лазаров (пиано) – на 15 г., съобщават от „Кантус фирмус“.

По думите им Иванов принадлежи към плеядата български музиканти, които развиват кариера като солисти и концертмайстори на елитни оркестри по света. Наред с ангажиментите си на първи концертмайстор на Frankfurt Opern-und Museumsorchester, той често гостува като солист и камерен изпълнител в европейските културни центрове. 

През миналата година беше специален гост в „Европейски музикал

MedRen е най-големият форум в света, посветен на старинната музика, като събитието всяка година се провежда на различно място и представлява кулминация в световния музикологичен календар. Тази година в Гранада са пристигнали 400 учени – участници и слушатели – от десетки университети и академии по изкуствата от цял свят. В продължение на четири дни присъстващите са слушали над 100 доклада и научни съобщения, а част от програмата са били също така два концерта със старинна музика и посещение в Кралската капела в Гранада. 

Д-р Калина Томова предлага нов подход в изпълнителската практика на песните carol, базирайки теорията си на нотационните характеристики на някои от по-особените образци в репертоара. Изследвания на Томова са публикувани във водещи научни списания като Early Music (издание на Oxford University Press), „Българско музикознание“ и „Интегрална музикална теория“. Нейна статия върху нотационните особености на английския carol ще бъде част от книга на белгийското издателство Brepols.

В Габрово бе представена изложбата „90 години в 90 снимки. Паметникът на свободата – път във времето“, посветена на 90-годишнината от откриването на Паметника на Свободата на връх Свети Никола. 

Експозицията на открито е подредена на алеята между Националната Априловска гимназия и Регионална библиотека „Априлов - Палаузов“ Габрово. 

„Изложбата, която представяме, е във връзка с историческата годишнина свързана с Паметника на свободата. В нея ще видите разказ през 90 фотографии, които пресъздават историята в последните девет десетилетия от паметника. Фотосите са подредени хронологично. Показани са гостувания на важни гости и важни събития състояли се именно при Паметника на свободата“, каза по време на откриването д-р Чавдар Ангелов, директор на Национален парк-музей „Шипка-Бузлуджа“. 

<

Вече 60 години „Мила Родино" е химн на България. Той е утвърден на 8 септември 1964 година с указ на президиума на Народното събрание. Създаден е върху основата на патриотичната песен „Горда Стара планина" на Цветан Радославов. Впоследствие текстът е преработен за химн от Димитър Методиев и Георги Джагаров, направена е и допълнителна хармонизация от композиторите Филип Кутев и Александър Райчев

Цветан Радославов пише текста и композира песента през 1885 г., по пътя към бойното поле на Сръбско-българската война, в която участва като доброволец. Тогава 22-годишният студент по история във Виенския университет използва за мелодията известното в родния му край Свищовско хоро.

През 1905 г. песента е обработена от композитора Добри Христов, който е и автор

На 23 юни е четвъртото поредно издание на фестивала „Един джаз ден“, съобщават от Столичната община.

Събитието е на няколко локации в столицата, входът е свободен. Програмата включва дискусии, работилници и концерти, в които ще участват млади таланти от музикални училища в страната.

Две работилници в галерия „Сезони” на дома на културата „Средец“ са част от програмата. Хореографът Петър Герзилов ще поведе в магията на танца, ритъма и джаза. Доротея Люцканова, Даниела Станкова и Павел Цонев ще развият уменията на младите таланти в областта на вокалната импровизация. 

Ще има и дискусионна среща между участниците в „Един джаз ден". Ученици, преподаватели и гости ще обсъдят теми, свързани с реализацията в полето на джаза във всичките му аспекти. Ще бъдат дадени примери за добри практики, които

Двайсет известни художници ще вземат участие в Lucky Hunt Sofia Graffiti Festival на 14 и 15 септември.

Те ще изрисуват над 1000 кв. м. площ в София, а програмата е посветена на домашните любимци и класическите автомобили, съобщават организаторите.

„Популярното събитие, посветено на графити културата у нас, ще допринесе за преобразяването на над 1000 кв. м“, отбелязват от екипа. Фестивалът се организира от екипа на Sofia Graffiti Tour съвместно с благотворителната организация Lucky Hunt Foundation, която помага активно на стотици бездомни кучета, котки, понита, магарета и други животни в беда. Достъпът до събитието е безплатен за всички желаещи, уточняват те.

Освен локацията, новост в програмата тази есен е и специалната творческа работилница, водена от популярната художничка Елена Мишева. Тя ще демонстрира акварелни техники, с които всеки

Постерната изложба „ Хора и улици. Град като град“ бе открита днес в Търговище. Тя съдържа шест метални табла с двустранни постери, проследяващи историята на търговищките улици и на част от хората, чиито имена носят. Паната са подредени в централната част на града.

„Темата за Търговище в миналото и днес, като присъствие и хора в него, вълнува нашите съграждани. Постерната изложба е форма да се излезе от музея и да достигнем до повече съграждани“, коментира идеята директорът на Регионалния исторически музей (РИМ) в Търговище Магдалена Жечева.

Автори са главните уредници в отдел „Нова и най-нова история” на РИМ – Търговище д-р Тоня Любенова и Светлана Аврамова. Изложбата е посветена на 90 години от преименуването на града и 65 години от обявяването му за окръжен център и се реализира с финансовата подкрепа на Община Търговище по Програма „Култура плюс“.

Тоня Любе

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“. Неговата живописна колекция носи името „Знак о ...
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното издание на фестивала „Хасково джаз“, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация -Хас ...
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Тонът на времето
2789
Тонът на времето

Д-р Калина Томова е единственото българско участие на международната музикална конференция в Гранада

Д-р Калина Томова е единственото българско участие на Международната конференция за средновековна и ренесансова музика (известна още като MedRen) от 6 до 9 юли в Гранада, Испания.Това съобщи младият музиколог, която през май защити дисертацията си в Института за изследване на изкуствата към БАН, а вчера изнесе доклад за специфичния английски жанр carol, процъфтяващ през XV век в Англия.

| 09 Юли 2024, 12:14 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Д-р Калина Томова е единственото българско участие на международната музикална конференция в Гранада
Д-р Калина Томова е единственото българско участие на международната музикална конференция в Гранада
Снимка © К. Томова

Д-р Калина Томова е единственото българско участие на Международната конференция за средновековна и ренесансова музика (известна още като MedRen) от 6 до 9 юли в Гранада, Испания. Това съобщи младият музиколог, която през май защити дисертацията си в Института за изследване на изкуствата към БАН, а вчера изнесе доклад за специфичния английски жанр carol, процъфтяващ през XV век в Англия.

MedRen е най-големият форум в света, посветен на старинната музика, като събитието всяка година се провежда на различно място и представлява кулминация в световния музикологичен календар. Тази година в Гранада са пристигнали 400 учени – участници и слушатели – от десетки университети и академии по изкуствата от цял свят. В продължение на четири дни присъстващите са слушали над 100 доклада и научни съобщения, а част от програмата са били също така два концерта със старинна музика и посещение в Кралската капела в Гранада. 

Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“.

Неговата живописна колекция носи името „Знак от небето“, което по думите му е свързано с добрата вест, получена от Дева Мария, че ще роди Божия син.

„Аз съм един от малкото художници, които, без да си го поставят като задача и да се отклоняват от стила си, рисува религиозни картини и те могат да бъдат поставени и в храм“, каза авторът.

Той обясни, че много от значимите неща в живота на артистите стават по инстинкт, също като влюбването. „Така се получава и с най-важните ни решения, те са свързани с вътрешната необходимост. Художникът е синоним на свобода, несвободен човек не може да бъде сериозен художник“, сподели вижданията си Караджов. 

Според него и картините намират своите зрители ка

Националната опера и балет на Република Северна Македония представи „Набуко“ от Джузепе Верди в Софийската опера и балет тази вечер.

Спектакълът започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите днес български летци.

Постановката на „Набуко“ е на италиански екип. Режисьор е Ренато Бонаюто, сценограф – Флавио Арбети, костюми – Артемио Кабаси. В главните роли бяха Марян Йованоски – Набуко, Злата Тошевска – Абигаиле, Николина Яневска – Фенена, Зоран Сотиров – Исмаел, Игор Дурловски – Захария. Диригент беше Бисера Чадловска.

Спектакълът беше гледан от президента на Република Северна Македония (РСМ) Гордана Силяновска-Давкова, служебният министър на културата на България Найден Тодоров, министърът на културата на РСМ Зоран Лютков, външният министър на югозападната ни съседка Тимчо Муцунски.

Изложба-базар на ръчно изработени изделия е подредена в Регионалната библиотека (РБ) „Петър Стъпов“ в Търговище. Тя посреща посетителите още на входа на културната институция, като им предлага разнообразие от изделия за декорация или такива с домашна приложимост.

Подобен базар под надслов „Хубави неща“ се организира за поредна година в библиотеката в Търговище, като поводът винаги е Денят на занаятите. Участници са творци от региона, които влагат умения, старание и въображение в изработката на своите изделия. Тази година свои щандове са подредили екипът и потребителите на Комплекса за психично-здравни грижи в общността (КПЗГО) от търговищкия квартал Бряг и Ивелина Кънчева.

Традиционно КПЗГО представят пред търговищенци разнообразие от плетени и шити играчки, керемиди за декорация, несесери, картини, бижута. „Дрехи“ за книги и чаши от плат, както и богат асортимент от п

Певицата Тейлър Суифт ще закрие европейската част от турнето си Eras с пет концерта на стадион "Уембли" в Лондон, предаде ДПА.

Това се случва, след като 34-годишната американска звезда отдаде почит на жертвите на нападението в Саутпорт миналия месец, при което три момичета загинаха след нападение с нож във ваканционен клуб, посветен на певицата.

През пролетта и лятото Суифт обикаляше пълните стадиони на Стария континент, докато в началото на месеца трите й концерта във Виена не бяха отменени заради предполагаем заговор, припомня ДПА.

Концертите на певицата на "Уембли" ще са първите след това. Тя се качва на сцената на 15, 16, 17, 19 и 20 август.

По-рано този месец кметът на Лондон Садик Хан заяви пред Скай нюз, че британската столица "ще продължи" да бъде домакин на концертите на Суифт.

"Имаме огромен опит в полицейската охрана на таки

Цигуларят Димитър Иванов ще бъде водещата творческа фигура – солист и диригент, във вечер, на която ще дебютират и двамата носители на голямата награда от третото издание на конкурса за млади инструменталисти „Кантус фирмус“ – Тодор Иванов (виолончело) –  на 21 години, и Божидар Лазаров (пиано) – на 15 г., съобщават от „Кантус фирмус“.

По думите им Иванов принадлежи към плеядата български музиканти, които развиват кариера като солисти и концертмайстори на елитни оркестри по света. Наред с ангажиментите си на първи концертмайстор на Frankfurt Opern-und Museumsorchester, той често гостува като солист и камерен изпълнител в европейските културни центрове. 

През миналата година беше специален гост в „Европейски музикал

Д-р Калина Томова предлага нов подход в изпълнителската практика на песните carol, базирайки теорията си на нотационните характеристики на някои от по-особените образци в репертоара. Изследвания на Томова са публикувани във водещи научни списания като Early Music (издание на Oxford University Press), „Българско музикознание“ и „Интегрална музикална теория“. Нейна статия върху нотационните особености на английския carol ще бъде част от книга на белгийското издателство Brepols.

В Габрово бе представена изложбата „90 години в 90 снимки. Паметникът на свободата – път във времето“, посветена на 90-годишнината от откриването на Паметника на Свободата на връх Свети Никола. 

Експозицията на открито е подредена на алеята между Националната Априловска гимназия и Регионална библиотека „Априлов - Палаузов“ Габрово. 

„Изложбата, която представяме, е във връзка с историческата годишнина свързана с Паметника на свободата. В нея ще видите разказ през 90 фотографии, които пресъздават историята в последните девет десетилетия от паметника. Фотосите са подредени хронологично. Показани са гостувания на важни гости и важни събития състояли се именно при Паметника на свободата“, каза по време на откриването д-р Чавдар Ангелов, директор на Национален парк-музей „Шипка-Бузлуджа“. 

<

Вече 60 години „Мила Родино" е химн на България. Той е утвърден на 8 септември 1964 година с указ на президиума на Народното събрание. Създаден е върху основата на патриотичната песен „Горда Стара планина" на Цветан Радославов. Впоследствие текстът е преработен за химн от Димитър Методиев и Георги Джагаров, направена е и допълнителна хармонизация от композиторите Филип Кутев и Александър Райчев

Цветан Радославов пише текста и композира песента през 1885 г., по пътя към бойното поле на Сръбско-българската война, в която участва като доброволец. Тогава 22-годишният студент по история във Виенския университет използва за мелодията известното в родния му край Свищовско хоро.

През 1905 г. песента е обработена от композитора Добри Христов, който е и автор

На 23 юни е четвъртото поредно издание на фестивала „Един джаз ден“, съобщават от Столичната община.

Събитието е на няколко локации в столицата, входът е свободен. Програмата включва дискусии, работилници и концерти, в които ще участват млади таланти от музикални училища в страната.

Две работилници в галерия „Сезони” на дома на културата „Средец“ са част от програмата. Хореографът Петър Герзилов ще поведе в магията на танца, ритъма и джаза. Доротея Люцканова, Даниела Станкова и Павел Цонев ще развият уменията на младите таланти в областта на вокалната импровизация. 

Ще има и дискусионна среща между участниците в „Един джаз ден". Ученици, преподаватели и гости ще обсъдят теми, свързани с реализацията в полето на джаза във всичките му аспекти. Ще бъдат дадени примери за добри практики, които

Двайсет известни художници ще вземат участие в Lucky Hunt Sofia Graffiti Festival на 14 и 15 септември.

Те ще изрисуват над 1000 кв. м. площ в София, а програмата е посветена на домашните любимци и класическите автомобили, съобщават организаторите.

„Популярното събитие, посветено на графити културата у нас, ще допринесе за преобразяването на над 1000 кв. м“, отбелязват от екипа. Фестивалът се организира от екипа на Sofia Graffiti Tour съвместно с благотворителната организация Lucky Hunt Foundation, която помага активно на стотици бездомни кучета, котки, понита, магарета и други животни в беда. Достъпът до събитието е безплатен за всички желаещи, уточняват те.

Освен локацията, новост в програмата тази есен е и специалната творческа работилница, водена от популярната художничка Елена Мишева. Тя ще демонстрира акварелни техники, с които всеки

Постерната изложба „ Хора и улици. Град като град“ бе открита днес в Търговище. Тя съдържа шест метални табла с двустранни постери, проследяващи историята на търговищките улици и на част от хората, чиито имена носят. Паната са подредени в централната част на града.

„Темата за Търговище в миналото и днес, като присъствие и хора в него, вълнува нашите съграждани. Постерната изложба е форма да се излезе от музея и да достигнем до повече съграждани“, коментира идеята директорът на Регионалния исторически музей (РИМ) в Търговище Магдалена Жечева.

Автори са главните уредници в отдел „Нова и най-нова история” на РИМ – Търговище д-р Тоня Любенова и Светлана Аврамова. Изложбата е посветена на 90 години от преименуването на града и 65 години от обявяването му за окръжен център и се реализира с финансовата подкрепа на Община Търговище по Програма „Култура плюс“.

Тоня Любе

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.